Προγραμματιστής λογισμικού Java
στη Θεσσαλονίκη, Ελλάδα

Εργάζεστε στον τομέα της ανάπτυξης λογισμικού για αρκετό καιρό και ψάχνετε μια νέα πρόκληση; Αναζητούμε συνεργάτες οι οποίοι θέτουν ως προτεραιότητα την προσανατολισμένη προς τις ανάγκες των πελατών υποστήριξη καθώς και  την επίλυση  περίπλοκων απαιτήσεων.

Ως σύμβουλοι επιχειρήσεων παρέχουμε υπηρεσίες στον τομέα της πληροφορικής. Οι πελάτες μας προέρχονται κυρίως από τον ασφαλιστικό και τραπεζικό τομέα, καθώς και από τον τομέα της αυτοκινητοβιομηχανίας.

Προσφέρεται ένας πολύ ενδιαφέρον τομέας καθηκόντων σε επώνυμες και διεθνώς δραστηριοποιούμενες μεγάλες επιχειρήσεις.

Αρμοδιότητες:

  • Η ανάπτυξη και συντήρηση λύσεων λογισμικού.
  • Η συνεργασία με άλλους μηχανικούς λογισμικού, αρχιτέκτονες και επαγγελματίες για το σχεδιασμό λύσεων, οι οποίες είναι επαναχρησιμοποιήσιμες και επεκτάσιμες.
  • Εργασία πέρα από τα όρια ενός Project με σκοπό την τροποποίηση των τεχνικών προτύπων, του σχεδιασμού και των μεθόδων.

Tι προσφέρουμε:

  • Πλήρη απασχόληση με ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Δυνατότητα ετήσιου μπόνους
  • 28 ημέρες άδειας με αποδοχές
  • Μαθήματα γερμανικής γλώσσας εντός της εταιρείας
  • Εκπαίδευση on-the-job (Ελλάδα και εξωτερικό)
  • Ευχάριστο περιβάλλον εργασίας

Ο τόπος εργασίας σας είναι η Θεσσαλονίκη (Λεωφόρος Γεωργικής Σχολής 27, 570 01 Θεσσαλονίκη) με σποραδικά ταξίδια στη Γερμανία (Μόναχο/Unterfoehring)

Tι προσόντα πρέπει να έχετε:

  • Πτυχίο ΑΕΙ/ΑΤΕΙ Πληροφορικής ή αντίστοιχης εξειδίκευσης.
  • Εμπειρία σε software engineering, object-oriented software development καθώς και Γλώσσες Προγραμματισμού: Java, C / C ++ ή ανάλογο
  • Γνώση των Jenkins, Git, SVN, Maven, Cloud Foundry, Kubernetes, JIRA, OpenShift
  • Εμπειρία με στο Eclipse IDE
  • Γνώση συστημάτων βάσης δεδομένων
  • Πνεύμα ομαδικότητας και επικοινωνιακές δεξιότητες
  • Ανάληψη πρωτοβουλίας
  • Ισχυρή ικανότητα επίλυσης προβλημάτων και αναλυτικές δεξιότητες
  • Καλή γνώση αγγλικών (γραπτών και προφορικών)
  • Εμπειρία στην ανάπτυξη λογισμικού
  • Δημιουργικότητα και ενθουσιασμός για αυτό που θέλετε να κάνετε στο μέλλον

Επιθυμητά προσόντα και εμπειρία:

  • Βασική γνώση γερμανικών (γραπτών και προφορικών)
  • Εμπειρία στον ασφαλιστικό ή/και χρηματοοικονομικό κλάδο
  • Εμπειρία σε Test-driven development
  • Γνώση frameworks όπως JUnit και Spring

Στείλτε μας την αίτησή σας

ταχυδρομικώς προς:

PentaSoft Consulting Μ.Α.Ε.
Λεωφόρο Γεωργικής Σχολής αρ. 27
ΤΘ 4315
57001 Πυλαία Θεσσαλονίκης
Ελλάδα

ή μέσω email στη διεύθυνση:

Υπεύθυνος επικοινωνίας: κα Έφη Αβραμίδου